Hluboká nad Vltavou

Hluboká představuje perlu rožmberského panství. Můžete zde obdivovat jedinečný zámecký komplex nebo navštívit zoologickou zahradu.

natáčení pohádky Pyšná princezna
národní zemědělské muzeum
do 30 minut od Holašovic
zoologická zahrada

Jako v pohádce...

Město, které se rozkládá na obou březích řeky Vltavy, už zdálky zdobí bílé zdi známého zámeckého komplexu. Státní zámek Hluboká nad Vltavou se hrdě tyčí nad městem a je prakticky nemožné jej minout. Zároveň se řadí mezi nejhezčí a nejnavštěvovanější zámky u nás. Proto není náhoda, že právě tady byla filmována oblíbená pohádka Pyšná princezna a jako v pohádce se budete cítit i na prohlídce zámku či procházce městem.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek na Hluboké je bezesporu jedním z nejkrásnějších a nejznámějších českých zámků. S nádhernými věžemi, renesančními arkádami a anglickým parkem se jedná o skutečnou pohádkovou záležitost. V každé místnosti zámku se skrývá kousek historie a umění, které rozhodně stojí za prozkoumání. Nezapomeňte navštívit i zámeckou kapli, kde se konají často svatební obřady, což dává tomuto místu ještě romantičtější nádech.

Prohlídka zámku

Prohlídka zámku vás zavede do krásných reprezentačních salónů, ložnic, knihoven a dalších interiérů, kde budete moci obdivovat umělecké sbírky i nádherný nábytek. Zámecká prohlídka je vedená zkušeným průvodcem, který vám přiblíží historii zámku, jeho významné osobnosti i život Schwarzenbergů.

Anglický park

Zámek Hluboká nad Vltavou se nachází uprostřed rozlehlého anglického parku, který je ideálním místem na procházky a pikniky. Park je plný vzácných stromů, jezírek a soch, což ho činí ideálním místem pro odpočinek i relaxaci.

Město Hluboká nad Vltavou

Po prohlídce zámku se vydejte do města Hluboká nad Vltavou, které je malebným a pohodovým místem k prozkoumání. Při procházce městem si všimnete krásných historických budov, útulných kaváren a restaurací, které nabízejí tradiční českou kuchyni.

Kostel s výhledem na město

Kromě zámku můžete navštívit i kostel svatého Jana Nepomuckého, který stojí nedaleko zámku a najdete ho kousek od centra Hluboké nad Vltavou. Tento kostel je významným historickým památníkem a jeho věž nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Krásná Vltava

Hluboká nad Vltavou leží na břehu řeky Vltavy, což poskytuje příležitost k romantickým procházkám podél řeky. Můžete si také pronajmout šlapadlo, lodičku anebo vyrazit parníkem a porozhlédnout se po krásné řece Vltavě.

Zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou

Zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou je ideálním místem pro rodinný výlet z Holašovic. Tato zoologická zahrada se nachází nedaleko zámku Hluboká a nabízí unikátní možnost prozkoumat různé druhy zvířat z celého světa. Uvidíte zde tygry, vydry, sovy, klokany, a mnoho dalších fascinujících stvoření.

Zoologická zahrada je vhodná pro lidi všech věkových kategorií a poskytuje nejen vzdělávací zážitek o světě zvířat, ale nabízí i malý pavilón věnovaný flóře. Je to také skvělé místo pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Zahrada je dobře udržovaná a nabízí různé atrakce a aktivity pro návštěvníky, včetně restaurace a prodeje suvenýrů.

Národní Zemědělské Muzeum

Zemědělské muzeum Hluboká nad Vltavou je umístěno v zámku Ohrada a je dalším zajímavým místem pro ty, kteří jsou zvědaví na historii zemědělství a venkovského života. Muzeum nachází v historickém komplexu zemědělského dvora a nabízí pohled do minulosti zemědělství v jižních Čechách.

Návštěvníci zde najdou expozice věnované různým aspektům zemědělství, jako jsou staré traktory, nástroje, a také výstavy týkající se jihočeských tradic. Je to vynikající místo pro pochopení historie regionu a jeho zemědělských tradic.

Alšova jihočeská galerie

Alšova jihočeská galerie je umělecké muzeum, které se nachází přímo u zámku Hluboká nad Vltavou. Galerie je pojmenována po významném českém malíři a grafikovi Mikoláši Alšovi. Toto místo je ideálním cílem pro ty z vás, kteří mají zájem o výtvarné umění.

V Alšově jihočeské galerii najdete rozsáhlou sbírku uměleckých děl, včetně obrazů, soch a grafiky, které zachycují historii a kulturu jižních Čech. Galerie často pořádá dočasné výstavy, takže vždy existuje něco nového, co vás překvapí.