Cyklotrasy

Už jste v sedle nebo teprve plánujete šlápnout do pedálů?

Vyrážíte k nám na kole?

Pokud rádi poznáváte krásy jižních Čech na kole, rádi vám ukážeme cyklostezky, které vás zavedou až k nám do Holašovic. Níže naleznete výběr těch nejznámějších cyklistických tras s různými startovními body jako jsou České Budějovice, Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou. Pevně věříme, že se vám některá z navrhovaných tras zalíbí.

Pokud byste však žádnou z nabízených tras nevyužili, neváhejte kontaktovat naše turistické informační centrum, kde vám kolegové rádi pomohou s nalezením správné trasy.

Vybrané cyklotrasy

Kolem Čakova až do Holašovic

Cyklotrasa vedoucí okolo rybníka Vitín a Nuzov s výškovým profilem 173 m v celkové délce 17,9 km se skvěle hodí pro rekreační cyklisty s mnoha možnostmi občerstvení podél celé trasy.

Přes vrbenské rybníky až k selskému baroku

Pokud se těšíte na typickou jihočeskou krajinu, doporučujeme vám vyrazit po cyklotrase vedoucí přes vrbenské rybníky, které najdete kousek od Českých Budějovic. Převýšení není o moc vyšší než u předchozí trasy, konkrétně 174 m, trasa je pak dlouhá rovných 20 km a pohodovou jízdou z Českých Budějovic vám zabere 1 hodinu a 19 minut.

Z Hluboké nad Vltavou okolo rybníka Bezdrev do Holašovic

Chcete si udělat výlet z Hluboké nad Vltavou? Vydejte se do Holašovic okolo rybníka Bezdrev malebnou krajinou lemovanou rybníky a krásnými vesničkami. Celková trasa je dlouhá okolo 25 km a klidnou jízdou vám zabere 1 hodinu a 41 minut. Jen upozorníme, že nejvíce budete muset šlápnout do pedálu těsně před cílem, ale stojí to za to!


Nenašli jste správnou cyklotrasu? Neváhejte se obrátit na naše Turistické informační centrum