Český Krumlov

Český Krumlov, malebné město s bohatou historií a architektonickým půvabem, je nedaleko od Holašovic a představuje skvělý cíl pro výlet.

Na seznamu světového dědictví
filmování pohádky Anděl Páně 2
do 30 minut od Holašovic

Kouzelné Město na Vltavě

Město Český Krumlov je podobně jako Holašovice zařazeno na seznam světového památkového dědictví. Český Krumlov, malebné město obklopující oba břehy řeky Vltavy, je jedním z nejkrásnějších historických měst v České republice. Toto místo je plné pohádkového kouzla, jak nám například dokázala pohádka Anděl Páně 2. Při procházce městem můžete obdivovat jedinečné kulturní dědictví v podobě krásných památek. Pokud se vydáte na výlet do Českého Krumlova, můžete očekávat nádherný zážitek, připravili jsme pro vás krátkého průvodce, co byste neměli vynechat.

Zámek Český Krumlov

Zámek Český Krumlov je perla mezi českými hradními komplexy. Tento komplex, zahrnující zámek, zahradu a hrad, je zapsán na seznamu světového dědictví. Procházka zámkem vás zavede na nádvoří s výhledy na město a řeku Vltavu. Uvnitř naleznete bohatou sbírku umění, historického nábytku a exkluzivní pohled na život aristokracie z minulých staletí.

Zámecké barokní divadlo

Zámecké divadlo je jedno z nejkomplexněji zachovaných barokních divadel na světě s původní divadelní budovou, orchestřištěm, jevištěm a mašinérií, stovkami divadelních kostýmů a kostýmních doplňků atp. Díky citlivé restauraci prošlo celé divadlo citlivou obnovou a díky tomu se stalo ojedinělou památkou světového významu. Barokní divadlo na zámku v Českém Krumlově tak reprezentuje jedno z nejstarších dochovaných divadel, které bylo postavené v zámeckém stylu. Ve střední Evropě se tak jedná o jedno z nejkomplexněji dochovaných divadel na světě.

Náměstí Svornosti

Toto náměstí je srdcem Českého Krumlova. Je obklopeno barokními a renesančními budovami a ve prostřed náměstí se tyčí Mariánský sloup s ozdobnou kašnou. Pro návštěvníky Českého Krumlova je přímo na náměstí připraveno mnoho kaváren a restaurací. Náměstí Svornosti je ideální místo pro odpočinek, ale i pozorování života v ulicích města.

Kostel svatého Víta

Tento gotický kostel se nachází v blízkosti zámku a jeho vysoká věž dominuje městu. Interiér kostela je zdoben bohatými freskami a několika vzácnými sochami. Je to místo klidu a zbožnosti v srdci živého města.

Muzeum Egona Schieleho

Muzeum věnované významnému vídeňskému expresionistickému malíři Egonu Schielovi. Nachází se v budově, kde Schiele pobýval, když v Českém Krumlově tvořil. Muzeum obsahuje jeho originální díla a dokumenty o jeho životě a tvorbě.

Proč Český Krumlov navštívit?

Český Krumlov je místem, které vás ohromí svou krásou a historií. Jeho středověké jádro je jako historická tepna, která má dodnes silný puls. Ať už jste zde poprvé nebo znovu, můžete si být jisti, že Český Krumlov vás ohromí. Závěrem lze říci, že návštěva Jihočeského kraje by bez Českého Krumlova nebyla kompletní. Přijďte a prožijte nezapomenutelné okamžiky v tomto pohádkovém městě, a to myslíme doslova. Český Krumlov totiž tvořil hlavní kulisy např. v pohádce Anděl Páně 2.

Kudy do Českého Krumlova

Cesta z Holašovic vám zabere okolo 30 minut a je dlouhá 24 km. Pokud se poohlížíte o dalším výletě z naší památkové rezervace, Český Krumlov je správnou volbou.