Pohádkově bílé Holašovice

11. - 31. 1. 2024

Když se Holašovice v zimním období mění na kouzelnou scénu...

Malé usedlosti a statky, charakteristické svými štíty a rustikálním stylem, se ztrácejí pod bílým kabátem sněhu, vytvářejíce dojem, že čas se zde zastavil. Při procházce po romantické návsi má návštěvník pocit, že vstupuje do pohádky, kdy každý malovaný štít ukrývá v sobě příběh minulosti.

Dominantou Holašovic je kaplička Sv. Jana Nepomuckého, která se v zimním oděvu jeví ještě majestátněji a tvoří malebný kontrast k zasněženým malebným štítům selského baroka.

Zasněžené Holašovice nabízí nejen hezké pohledy zasněněžené krajiny jako by vypadly z ladových pohádek, ale i možnost prozkoumat venkovskou idylu v jiném světle.

Pokud jste milovníky přírody, pak jsou tu pro vás v okolí cesty a stezky, které nabízí skvělý způsob, jak prozkoumat okolní krajinu. Sníh, který pokrývá stromy a polní cesty, vytváří dokonalou kulisu pro romantické procházky nebo sáňkování v blízkém okolí.

Místní obchody a tradiční řemeslné dílny jsou v zimě taktéž otevřené a lákají návštěvníky, kteří Holašovice navštíví na objevování originálních dárků a suvenýrů.

Zasněžené Holašovice tak nejsou pouze krásným místem, ale i možnost pro příjemný zimní výlet plný zážitků. Zasněžené Holašovice jsou památkou, kde se tradice setkává s kouzlem zimy a vytváří nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří k nám zamíří.